Materské školy v obci Rudňany
„Hľadajme spôsob, aby učitelia menej učili a žiaci viac pochopili.“
Jan Amos Komenský

Materská škola 1

MŠ 1Materská škola Zimné

č. 89 , R u d ň a n y

Riaditeľka školy:  Bc. Anna Neuvirthová - poverená riadením
Kontakt:

O nás

MŠ započala prevádzku v novorekonštruovanej budove bývalej MŠ , ktorá píše svoju históriu od 17.3 .1972 ako MŠ a detské jasle v správe Železorudných baní Rudňany. Po zrušení a prechode škôl pod Školskú správu v SNV v roku 1993 boli zrušené jasle a následne i MŠ v roku 2004 už v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Rudňany. Dňa 3. septembra 2007 sa započala prevádzka po jednomesačnej rekonštrukcii dvojpodlažnej budovy s kapacitným využitím - 42 detí vo veku od 3 - 6 rokov, s celodennou prevádzkou v rozsahu potrieb zamestnaných rodičov. Poskytuje aj možnosť poldenného pobytu s dôrazom na zaškolenie detí rok pred povinnou školskou dochádzkou.

Je dvojpodlažnou budovou s využitím prízemia, kde sa nachádzajú dve šatne, sklad pomôcok, plynová kotolňa. Na prvom poschodí sa nachádzajú dve herne, spálňa s logiou, telocvičňa, dve sociálne zariadenia, zborovňa, riaditeľňa, samostatná jedáleň a výdajňa stravy a sklad UP. Vykurovanie školy je plynové cez radiátory , zabezpečovanie teplej vody cez ohrev 4 ks akumulačných ohrievačov vody. Strava je pre deti zabezpečovaná zo ŠJ pri ZŠ  Rudňany dovozom.

Je účelovo zariadená s dobrým vybavením hračiek, UP a didaktickej techniky. V auguste 2013 bola zriadená na II. poschodí  trieda pre 8 detí, vo veku 2,5 – 3 roky, ktoré v priebehu roka dosiahnu vek 3 rokov a tak bude umožnené poskytnúť starostlivosť pre deti zamestnaných rodičov. Súčasná kapacita školy je 48 detí.

Okolie školy tvorí školská záhrada a školské ihrisko s lezeckou zostavou, šmýkalou, certifikovanými preliezkami, pieskoviskom a altánkom pre oddych detí. Ďalej školský dvor s dopravným ihriskom.

Vzhľadom na lokalitu, v ktorej sa MŠ nachádza, je škola orientovaná na rozvoj kompetencií v oblasti enviromentálnej výchovy.

V MŠ pracuje 8 pedagogických zamestnancov vrátane riaditeľky školy, upratovačka,  kuchárka vo výdajni stravy,  kurič so 4-hod. úväzkom vo vykurovacom období,  ktorý je zamestnancom ZŠ Rudňany.

Materská škola 1

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne

Počasie

dnes, sobota 2. 3. 2024
slabý dážď 10 °C 6 °C
nedeľa 3. 3. zamračené 10/6 °C
pondelok 4. 3. oblačno 12/6 °C
utorok 5. 3. slabý dážď 12/5 °C

Pranostika na akt. mesiac

Panská láska, ženská chuť a marcové počasie nie sú (to je vždy) stále.